1. Radite ono što volite. Ono što ne volite raditi, a mislite da trebate napraviti, probajte zavoljeti :) Mi možemo puno toga, kada to želimo.
2. Krenite na sastanak/obvezu s 15 minuta prednosti (u odnosu na vrijeme koje mislite da je potrebno da bi se tamo stiglo). Time se osiguravate od nepredvidivih događaja na putu.
3. Nabavite na vrijeme proizvod koji ionako koristite u kućanstvu. Razmišljajući o tome, kupit ćete ga po najpovoljnijoj cijeni (razni dućani imaju mnogo akcija, PRATITE IH!), a imat ćete ga kad se prethodni primjerak istroši. Time zadržavate mir i potvrđujete vjeru u sebe i vješto upravljanje kućanstvom.
4. Ako često koristite javni prijevoz, kupite mjesečnu kartu. Pojedinačno kupovanje jeftinijih karata djeluje stresno, pogotovo ukoliko si ne osigurate na početku mjeseca dovoljnu količinu za sve vožnje tekućeg mjeseca. Odnosno ukoliko niste dovoljno novaca stavili na karticu pri punjenju. Kiosk ponekad nije moguće naći u blizini vaše početne stanice, a pogotovo su rijetka mjesta na kojima možete puniti karticu te vam ta situacija loše utječe na raspoloženje. Kupovinom karte možete doći u situaciju da propustite dolazeći tramvaj/bus i nepotrebno čekate sljedeći. Cijela situacija vas opet ograničava na vrata na koja morate ući da bi poništili kartu (što je stresno ako to radite ulazeći na kriva vrata, a u vozilu je gužva). Mjesečna karta vam omogućava slobodu i bezbroj mogućnosti za korištenje javnog prijevoza. Nikada ne morate računati koliko vam je preostalo vremena do isteka karte.
5. Za suho i pogotovo toplije vrijeme nabavite bicikl kao prijevozno sredstvo. To je najbrži, najjeftiniji i najmanje stresan način stizanja do odredišta u gradu Zagrebu, a možete ga parkirati gdje želite. U samom centru grada ili na važnijim mjestima postoje i mjesta rezervirana za bicikle. K tomu možete i uživati u vožnji, a fizička kondicija se održava. Bicikl neka ima prtljažnik ili košaru za stvari koje nosite sa sobom. To će vam često (ako ne i uvijek) puno značiti.
6. Nakon obroka odmah operite prljavo posuđe. Time ćete izbjeći stres koji bi se inače pojavio ukoliko se prljavo suđe od hrane dovoljno dugo ostavi netaknuto i postojeća hrana osuši. To je teško oprati, a često zahtijeva i dodatne alate i sredstva.
7. Držite se vlastitog higijenskog rituala. Vrijeme za tuširanje, pranje kose, uređivanje noktiju, depiliranje, ostale sitne užitke i brigu o sebi. Na taj način, ukoliko ste redoviti, povećavate samopouzdanje i mir te si djelujete lijepo.
8. Ako primijetite da vam se kosa brzo masti, npr. već dan nakon pranja vam više nije lijepa, perite je svaki dan. Nemojte da ni ta sitnica ne utječe na narušavanje vašeg unutarnjeg mira. Svaki dan se osjećajte lijepom i samopouzdanom.
9. Uredite si životni prostor tako da vam je ugodno unutra boraviti. Stavite boje koje volite, sitnice koje vas vesele ili su vam lijepe. Takvo mjesto će i vašim gostima biti ugodno.
10. Što prije popravite ono što se potrga ili uništi, ili zamijenite za novi primjerak.
11. Za stvari koje možete sami popraviti imajte sav potreban alat u kući/stanu. Ako vam je neki alat dvaput zatrebao, velika je vjerojatnost da ćete ga još jednom trebati, pa ga i nabavite tako da možete odmah riješiti problem da ne gubite vrijeme na nabavku i energiju na frustraciju kad se nešto trivijalno u kući pokvari. Skupe alate posudite ili zamolite da vam netko drugi popravi kvar. (Dimnjačar?)
12. Što prije učinite što treba s pojedinim stvarima (nekome nešto dati, vratiti, odnijeti) ili ih uklonite iz stana. Gomilanje nepotrebnih stvari stvara stres.
13. Ukoliko vam nešto u stanu smeta (na neugodnom vam je mjestu, nije vam lijepo, ništa vam ne znači, nećete to uskoro koristiti, možda i nikad ubuduće), pomaknite to, prodajte, poklonite, bacite. Sve vam treba biti skladno.
14. Pospremajte stvari na mjesto gdje inače stoje odmah nakon korištenja. Nakon ustajanja iz kreveta, namjestite ga. Nakon korištenja pokrivača, složite ga. Time si činite životni prostor lijepim i ne morate kasnije trošiti vrijeme na to. Nakon korištenja stvari, niti ne primijećujete da vrijeme i energiju koristite na slaganje (jer koristite malo energije), a inače da, jer prekidate neku, možda i skroz različitu aktivnost da bi se vratili na nešto što ste prije koristili i time trošite više energije. Obično znate kad gubite vrijeme i trošite nepotrebno energiju, tako da to saznanje može samo stvoriti stres.
15. Ako ste ograničeni s brojem odjeće koju nosite na posao, robu koju ste nosili prethodni tjedan stavite na pranje u petak ili najkasnije u subotu tako da je najkasnije u nedjelju možete ispeglati i iskoristiti za naredni radni tjedan.
16. Imajte u kući dovoljno dugačak produžni kabel (5 m ili duži na kolutu). Mnogo električnih/elektronskih uređaja se isporučuje s vrlo kratkim kabelom, što je, pogotovo u starijim stanovima gdje ima malo utičnica i često su na nepraktičnom mjestu, frustrirajuće bez navedenog pomagala.
17. Električne uređaje koristite samo kad ste u kući. Perilica rublja, pećnica, kuhalo - neka rade samo pod vašom kontrolom. Ako kuhate nešto, radite paralelno samo manje zahtjevan posao i po mogućnosti ne previše interesantan. Suprotno bi se mogli "zaigrati" i zaboraviti na postavljeno mlijeko/juhu/ostalo.